Language: EN | EN | FR

Please note that all game schedules are subject to change without notice. In the event of possible game delays, please look for updates on our schedule pages, or contact your tournament Games Supervisor.


Get PDF/Print Format Park: SBC Park: CAP Park: SS Show ALL Games

** Click on Team Name to Show only that Teams Schedule

GameParks: SBC - Softball City, CAP - Cloverdale Athletic Park, SS - Sunnyside Park


Thursday, July 4, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
SGEX-1 SBC-3 6:30 P Great Britain U16 [1] Surrey Storm 03 [8]

Friday, July 5, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FSA-1 SBC-1 1:00 P Langley Xtreme 00 [7] Richmond Islanders 02 [14]
FSA-2 SBC-2 1:00 P WA Tigers Fastpitch [2] Lakehill Blazers [5]
SSC-1 SBC-3 1:00 P Surrey Storm 03B [11] Mission Mayhem [2]
SSC-2 SBC-4 1:00 P Fleetwood Force 03 [0] Freedom Fastpitch [10]
FSC-1 SBC-1 3:30 P Coquitlam Classics 00B [12] Cloverdale Fury 01 [9]
FSC-2 SBC-2 3:30 P Cordova Bay Falcons [5] South Delta Invaders 01 [0]
SSA-1 SBC-3 3:30 P Cloverdale Fury 03 [9] Vancouver Wildcats 03B [3]
SSA-2 SBC-4 3:30 P Bellingham Bash [7] Abbotsford Outlaws 03 [5]
FSB-3 SBC-1 6:00 P PoCo Ravens 02 [7] Nanaimo Diamonds U19B [4]
FSB-4 SBC-2 6:00 P WA Havoc Fastpitch [3] Surrey Storm 01B [4]
SSD-3 SBC-3 6:00 P Langley Xtreme 03 [8] Richmond Islanders 04B [1]
SSD-4 SBC-4 6:00 P Surrey Storm 04B [4] Nanaimo Diamonds U16B [1]
FSD-4 SBC-1 8:30 P Seattle Spice 18U [14] Richmond Islanders 01 [6]
FSD-5 SBC-2 8:30 P Vancouver Wildcats U19B [0] Kelowna Heat U19B [1]
SSB-3 SBC-3 8:30 P Cloverdale Fury 04 [5] Great Britain U16 [6]
SSB-4 SBC-4 8:30 P Delta Invaders 03B [4] Eastside RoughRiders [5]

Saturday, July 6, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FSE-5 SBC-1 10:15 A Prince George Thunderbirds [5] Surrey Storm 02B [7]
FSE-6 SBC-2 10:15 A Abbotsford Outlaws 02B [1] Parksville Rage [8]
SSB-5 SBC-3 10:15 A Delta Invaders 03B [10] Cloverdale Fury 04 [2]
SSB-6 SBC-4 10:15 A SSWR Thunder 03B [0] Great Britain U16 [4]
FSD-8 SBC-1 12:30 P Cloverdale Fury 02 [7] Seattle Spice 18U [8]
FSC-7 SBC-2 12:30 P Coquitlam Classics 00B [0] Richmond Islanders 00 [9]
SSA-7 SBC-3 12:30 P Bellingham Bash [11] SSWR Thunder 04B [4]
SSA-8 SBC-4 12:30 P Cloverdale Fury 03 [8] River City Hornets 04 [1]
FSA-7 SBC-2 2:45 P WA Tigers Fastpitch [8] SSWR Thunder U19 [1]
SSD-7 SBC-3 2:45 P Seattle Spice 16U [11] Nanaimo Diamonds U16B [0]
SSD-8 SBC-4 2:45 P Langley Xtreme 03 [9] Surrey Storm 04B [1]
WEX-2 SBC-1 8:00 P Canadian Juniors [5] Mizuno Impulse [4]
FSE-7 SBC-2 8:00 P Parksville Rage [12] Prince George Thunderbirds [6]
FSE-8 SBC-3 8:00 P Surrey Storm 02B [1] Ridge Meadows Rage U19B [6]
SSC-9 SBC-4 8:00 P CVI Rage [1] Freedom Fastpitch [8]

Sunday, July 7, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FSC-10 SBC-1 10:30 A Freedom Fastpitch 18U [11] Cloverdale Fury 01 [4]
FSB-9 SBC-2 10:30 A Abbotsford Outlaws 01B [8] PoCo Ravens 02 [5]
FSD-10 SBC-3 10:30 A Fleetwood Force 00 [0] Seattle Spice 18U [10]
FSD-11 SBC-4 10:30 A Vancouver Wildcats U19B [4] Cloverdale Fury 02 [10]
WEX-3 SBC-1 1:00 P Mizuno Impulse [1] Surrey Storm 01 [2]
WEX-4 SBC-2 1:00 P Calahoo Erins [11] WR Renegades 02 [7]
SSPO-2 SBC-3 1:00 P Abbotsford Outlaws 03 [7] Great Britain U16 [0]
SSPO-4 SBC-4 1:00 P Bellingham Bash [8] Langley Xtreme 03 [1]
FSPO-1 SBC-1 3:30 P Parksville Rage [0] Lakehill Blazers [8]
FSPO-2 SBC-2 3:30 P Seattle Spice 18U [8] WA Tigers Fastpitch [5]
FSPO-3 SBC-3 3:30 P Cordova Bay Falcons [9] PoCo Ravens 02 [7]
FSPO-4 SBC-4 3:30 P Richmond Islanders 02 [3] Surrey Storm 02B [2]
WEX-5 SBC-1 6:00 P Canadian Juniors [3] Great Britain U22 [0]
WEX-6 SBC-2 6:00 P Mizuno Impulse [5] Calahoo Erins [0]
FSCON-3 SBC-3 6:00 P Prince George Thunderbirds [2] Freedom Fastpitch 18U [5]
FSCON-4 SBC-4 6:00 P Coquitlam Classics 00B [10] Vancouver Wildcats U19B [0]
FSPO-8 SBC-1 8:30 P Richmond Islanders 00 [8] Lakehill Blazers [1]
FSPO-9 SBC-2 8:30 P Seattle Spice 18U [9] Cordova Bay Falcons [12]
FSPO-10 SBC-3 8:30 P Richmond Islanders 02 [5] Abbotsford Outlaws 01B [4]
FSPO-11 SBC-4 8:30 P Kelowna Heat U19B [3] WA Havoc Fastpitch [13]

Monday, July 8, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FSPO-12 SBC-1 10:30 A Richmond Islanders 00 [7] Cordova Bay Falcons [1]
FSPO-13 SBC-2 10:30 A Richmond Islanders 02 [2] WA Havoc Fastpitch [7]
SSPO-9 SBC-3 10:30 A Eastside RoughRiders [1] Abbotsford Outlaws 03 [0]
SSPO-10 SBC-4 10:30 A Freedom Fastpitch [7] Bellingham Bash [0]
FGC-1 SBC-1 1:00 P San Diego Renegades [0] GA Power Demarini Gold Tunon [2]
FSCON-9 SBC-2 1:00 P Surrey Storm 01B [4] Langley Xtreme 00 [11]
FSCON-10 SBC-3 1:00 P Cloverdale Fury 02 [11] Abbotsford Outlaws 02B [4]
SSCON-8 SBC-4 1:00 P SSWR Thunder 03B [3] Cloverdale Fury 04 [8]
WEX-7 SBC-1 3:30 P Mizuno Impulse [5] Calahoo Erins [2]
FSPO-14 SBC-2 3:30 P Cordova Bay Falcons [9] Richmond Islanders 02 [10]
FGC-2 SBC-3 3:30 P TriCity Titans 02 [5] Great Britain U18 [0]
SSPO-11 SBC-4 3:30 P Abbotsford Outlaws 03 [7] Bellingham Bash [0]
WEX-8 SBC-1 6:00 P Canadian Juniors [9] Calahoo Erins [2]
FSPO-15 SBC-2 6:00 P Richmond Islanders 00 [4] WA Havoc Fastpitch [3]
FSCON-11 SBC-3 6:00 P Langley Xtreme 00 [5] Cloverdale Fury 02 [12]
SSPO-12 SBC-4 6:00 P Eastside RoughRiders [7] Freedom Fastpitch [0]
WEX-10 SBC-1 8:30 P TC Colorado [4] Canadian Juniors [7]
SGA-3 SBC-2 8:30 P WR Renegades 03 [3] SSWR Thunder 04 [2]
FGC-3 SBC-3 8:30 P Great Britain U18 [2] GA Power Demarini Gold Tunon [4]
SGA-4 SBC-4 8:30 P Fraser Valley Fusion 03 [10] Sherwood Park Storm 03 [2]

Tuesday, July 9, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
WAG-1 SBC-1 10:30 A New Zealand Major Sox [4] Calahoo Erins [1]
SGC-6 SBC-2 10:30 A Sundodgers 16U [2] Victoria Devils 03 [6]
SGA-5 SBC-3 10:30 A Blue Thunder 16U [3] Prairie Thunder [2]
FGA-5 SBC-4 10:30 A ScrapYard Internationals Leach [10] Surrey Storm 01 [0]
WBG-1 SBC-1 1:00 P Scrapyard International [10] Canadian Juniors [1]
WAG-2 SBC-2 1:00 P TC Colorado [3] Chinese Taipei [6]
SGC-8 SBC-3 1:00 P Coquitlam Classics 04 [1] Calgary Kaizen U16 [9]
FGB-7 SBC-4 1:00 P WR Renegades 02 [10] Aloha Breeze [0]
WBG-2 SBC-1 3:30 P Puerto Rico [11] Korea [0]
FGC-6 SBC-2 3:30 P GA Power Demarini Gold Tunon [11] Saskatoon Import Auto Selects [0]
SGB-6 SBC-3 3:30 P Red Deer Rage [2] WR Renegades 04 [9]
FGA-8 SBC-4 3:30 P Delta Heat 01 [0] ScrapYard Internationals Leach [7]
WAG-3 SBC-1 6:00 P Great Britain U22 [0] Canada [8]
WAG-4 SBC-2 6:00 P TC Colorado [14] Calahoo Erins [0]
SGD-10 SBC-3 6:00 P Sundodgers 14U [0] Chinese Taipei U16 [10]
FGA-9 SBC-4 6:00 P Saskatoon AA U19 Selects [10] Calgary Kaizen U19 [3]
WBG-3 SBC-1 8:30 P Korea [4] Canadian Juniors [3]
SGB-8 SBC-3 8:30 P GTS Idaho [2] Fraser Valley Fusion 04 [3]
FGC-7 SBC-4 8:30 P WA Acers 18U Gold [6] Saskatoon Import Auto Selects [1]

Wednesday, July 10, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
WAG-5 SBC-1 10:00 A Chinese Taipei [9] Great Britain U22 [2]
FGC-8 SBC-2 10:00 A Great Britain U18 [2] San Diego Renegades [5]
SGD-11 SBC-3 10:00 A Surrey Storm 04 [0] Delta Heat 03 [10]
FGB-10 SBC-4 10:00 A Sherwood Park U19 Storm [2] Sundodgers 18U [12]
WAG-6 SBC-1 12:30 P Calahoo Erins [0] Canada [10]
SGA-11 SBC-2 12:30 P Blue Thunder 16U [1] Fraser Valley Fusion 03 [2]
SGC-12 SBC-3 12:30 P Surrey Storm 03 [5] Delta Heat 04 [1]
FGA-13 SBC-4 12:30 P Saskatoon AA U19 Selects [2] ScrapYard Internationals Leach [9]
WBG-4 SBC-2 3:00 P Mizuno Impulse [4] Canadian Juniors [0]
SGD-14 SBC-3 3:00 P Lloydminster Liners U16A [7] WA Vipers [8]
FGA-15 SBC-4 3:00 P Calgary Kaizen U19 [1] Surrey Storm 01 [9]
WAG-7 SBC-1 7:00 P New Zealand Major Sox [0] Canada [12]
WAG-8 SBC-2 7:00 P TC Colorado [8] Great Britain U22 [0]
SGC-15 SBC-3 7:00 P Victoria Devils 03 [8] Surrey Storm 03 [3]
FGB-13 SBC-4 7:00 P Aloha Breeze [3] Lloydminster Liners U19 [10]
WBG-5 SBC-1 9:00 P Scrapyard International [5] Puerto Rico [0]
FGA-11 SBC-2 9:00 P ScrapYard Internationals Leach [9] Silicon Valley Fusion [0]
SGB-11 SBC-3 9:00 P Red Deer Rage [9] St. Albert Angels [6]
FGB-14 SBC-4 9:00 P Fraser Valley Fusion 02 [0] WR Renegades 02 [7]

Thursday, July 11, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
WAG-9 SBC-1 10:30 A Calahoo Erins [0] Chinese Taipei [10]
WAG-10 SBC-2 10:30 A Great Britain U22 [4] New Zealand Major Sox [7]
SGD-16 SBC-3 10:30 A Ridge Meadows Pride 03 [4] Surrey Storm 04 [3]
FGA-17 SBC-4 10:30 A Arizona Roadrunners [2] Delta Heat 01 [5]
WBG-6 SBC-1 1:00 P Puerto Rico [10] Mizuno Impulse [3]
WBG-7 SBC-2 1:00 P Scrapyard International [8] Korea [0]
SGB-14 SBC-3 1:00 P St. Albert Angels [0] GTS Idaho [16]
FGB-18 SBC-4 1:00 P Aloha Breeze [5] Fraser Valley Fusion 02 [9]
WAG-11 SBC-1 3:30 P New Zealand Major Sox [3] TC Colorado [11]
WAG-12 SBC-2 3:30 P Calahoo Erins [6] Great Britain U22 [4]
SGB-15 SBC-3 3:30 P TriCity Titans 04 [2] Red Deer Rage [1]
FGB-19 SBC-4 3:30 P Sherwood Park U19 Storm [4] Lloydminster Liners U19 [7]
WAG-13 SBC-1 6:00 P Canada [4] Chinese Taipei [2]
WBG-8 SBC-2 6:00 P Mizuno Impulse [5] Korea [1]
SGC-20 SBC-3 6:00 P KB Fastpitch [0] Victoria Devils 03 [16]
FGB-21 SBC-4 6:00 P Fraser Valley Fusion 02 [1] ScrapYard Internationals Neely [3]
WBG-9 SBC-1 8:30 P Puerto Rico [10] Canadian Juniors [0]
SGD-21 SBC-2 8:30 P Surrey Storm 04 [6] Lloydminster Liners U16A [3]
SGC-21 SBC-3 8:30 P Delta Heat 04 [1] Calgary Kaizen U16 [10]
FGA-21 SBC-4 8:30 P Silicon Valley Fusion [7] Calgary Kaizen U19 [6]

Friday, July 12, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
WAG-14 SBC-1 10:30 A Chinese Taipei [8] New Zealand Major Sox [0]
WBG-10 SBC-2 10:30 A Mizuno Impulse [1] Scrapyard International [8]
FGCON-1 SBC-3 10:30 A Lloydminster Liners U19 [3] Sherwood Park U19 Storm [2]
FGCON-2 SBC-4 10:30 A Aloha Breeze [6] Calgary Kaizen U19 [5]
WAG-15 SBC-1 1:00 P Canada [11] TC Colorado [4]
FGPO-5 SBC-3 1:00 P ScrapYard Internationals Leach [6] Delta Heat 01 [1]
FGPO-8 SBC-4 1:00 P ScrapYard Internationals Neely [8] TriCity Titans 02 [1]
SGPO-13 SBC-1 3:30 P Chinese Taipei U16 [5] Surrey Storm 03 [1]
SGPO-14 SBC-2 3:30 P Prairie Thunder [7] TriCity Titans 04 [0]
SGPO-15 SBC-3 3:30 P Delta Heat 03 [0] WR Renegades 04 [2]
SGPO-16 SBC-4 3:30 P Blue Thunder 16U [9] Victoria Devils 03 [7]
WPO-3 SBC-1 6:00 P Canada [12] Puerto Rico [1]
WPOEG-1 SBC-2 6:00 P Canadian Juniors [4] Great Britain U22 [3]
FGPO-10 SBC-3 6:00 P Fraser Valley Fusion 02 [10] Delta Heat 01 [3]
FGPO-12 SBC-4 6:00 P San Diego Renegades [8] WR Renegades 02 [1]
WPO-4 SBC-1 8:30 P Scrapyard International [4] Chinese Taipei [1]
SGPO-17 SBC-2 8:30 P Victoria Devils 03 [3] GTS Idaho [2]
SGPO-19 SBC-3 8:30 P TriCity Titans 04 [4] WR Renegades 03 [9]
SGPO-20 SBC-4 8:30 P Surrey Storm 03 [8] Ridge Meadows Pride 03 [1]

Saturday, July 13, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
WPOG-1 SBC-1 10:30 A TC Colorado [1] Korea [2]
WPOG-2 SBC-2 10:30 A Mizuno Impulse [1] New Zealand Major Sox [7]
FGPO-16 SBC-3 10:30 A Silicon Valley Fusion [0] San Diego Renegades [1]
FGPO-15 SBC-4 10:30 A Sundodgers 18U [5] Fraser Valley Fusion 02 [1]
FGCON-5 SBC-1 1:00 P Lloydminster Liners U19 [6] Aloha Breeze [5]
FGCON-6 SBC-2 1:00 P Great Britain U18 [3] Saskatoon Import Auto Selects [8]
FGPO-14 SBC-3 1:00 P WA Acers 18U Gold [7] ScrapYard Internationals Neely [0]
FGPO-13 SBC-4 1:00 P ScrapYard Internationals Leach [0] GA Power Demarini Gold Tunon [7]
WPOG-5 SBC-1 3:30 P Korea [1] Puerto Rico [8]
WPOG-6 SBC-2 3:30 P New Zealand Major Sox [0] Chinese Taipei [2]
FGPO-17 SBC-3 3:30 P ScrapYard Internationals Neely [0] Sundodgers 18U [7]
FGPO-18 SBC-4 3:30 P ScrapYard Internationals Leach [0] San Diego Renegades [7]
FGPO-20 SBC-4 3:30 P Sundodgers 18U [0] San Diego Renegades [2]
WPOG-7 SBC-1 6:00 P Canada [0] Scrapyard International [2]
WPOEG-2 SBC-2 6:00 P Calahoo Erins [2] Mizuno Impulse [5]
WPOEG-3 SBC-3 6:00 P Canadian Juniors [0] TC Colorado [7]
SGPO-27 SBC-4 6:00 P Chinese Taipei U16 [5] WR Renegades 04 [2]
WPOG-8 SBC-1 8:30 P Puerto Rico [3] Chinese Taipei [5]
FGPO-19 SBC-2 8:30 P GA Power Demarini Gold Tunon [6] WA Acers 18U Gold [5]
SGPO-28 SBC-4 8:30 P Delta Heat 03 [4] Prairie Thunder [3]

Sunday, July 14, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
WPOEG-4 SBC-1 10:30 A Mizuno Impulse [3] TC Colorado [10]
FGPO-21 SBC-2 10:30 A WA Acers 18U Gold [4] San Diego Renegades [6]
SGPO-29 SBC-4 10:30 A WR Renegades 04 [0] Delta Heat 03 [2]
WPOG-9 SBC-1 1:00 P Canada [2] Chinese Taipei [1]
FGCON-7 SBC-3 1:00 P Lloydminster Liners U19 [1] Saskatoon Import Auto Selects [0]
SGCON-9 SBC-4 1:00 P Sundodgers 16U [0] SSWR Thunder 04 [10]
FGPO-22 SBC-1 3:30 P GA Power Demarini Gold Tunon [2] San Diego Renegades [0]
SGPO-30 SBC-4 3:30 P Chinese Taipei U16 [4] Delta Heat 03 [5]
WPOG-10 SBC-1 6:00 P Scrapyard International [4] Canada [8]

** schedules subject to change without notice [version: 178]