Language: EN | EN | FR

Please note that all game schedules are subject to change without notice. In the event of possible game delays, please look for updates on our schedule pages, or contact your tournament Games Supervisor.


Get PDF/Print Format Park: SBC Park: CAP Park: SS Show ALL Games

** Click on Team Name to Show only that Teams Schedule

GameParks: SBC - Softball City, CAP - Cloverdale Athletic Park, SS - Sunnyside Park


Friday, July 5, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
SSD-1 CAP-5 1:00 P Richmond Islanders 04B [7] Surrey Storm 04B [0]
SSD-2 CAP-6 1:00 P Seattle Spice 16U [7] Langley Xtreme 03 [3]
FSB-1 CAP-7 1:00 P Surrey Storm 01B [0] PoCo Ravens 02 [8]
FSB-2 CAP-8 1:00 P Abbotsford Outlaws 01B [1] WA Havoc Fastpitch [8]
FSE-1 CAP-9 1:00 P Abbotsford Outlaws 02B [1] Ridge Meadows Rage U19B [2]
SSB-2 CAP-5 3:30 P Eastside RoughRiders [11] SSWR Thunder 03B [3]
SSA-3 CAP-6 3:30 P River City Hornets 04 [4] SSWR Thunder 04B [10]
FSC-3 CAP-7 3:30 P Freedom Fastpitch 18U [0] Richmond Islanders 00 [10]
FSD-1 CAP-8 3:30 P Cloverdale Fury 02 [4] Kelowna Heat U19B [6]
FSD-2 CAP-9 3:30 P Seattle Spice 18U [6] Vancouver Wildcats U19B [3]
SSC-3 CAP-5 6:00 P Fleetwood Force 03 [0] CVI Rage [3]
SSC-4 CAP-6 6:00 P Freedom Fastpitch [7] Mission Mayhem [0]
FSE-3 CAP-7 6:00 P Ridge Meadows Rage U19B [5] Prince George Thunderbirds [6]
FSE-4 CAP-8 6:00 P Surrey Storm 02B [12] Abbotsford Outlaws 02B [2]
FSA-3 CAP-9 6:00 P Lakehill Blazers [6] Langley Xtreme 00 [5]

Saturday, July 6, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FSD-6 CAP-5 8:00 A Cloverdale Fury 02 [5] Fleetwood Force 00 [6]
FSC-4 CAP-6 8:00 A South Delta Invaders 01 [6] Freedom Fastpitch 18U [7]
FSC-5 CAP-7 8:00 A Coquitlam Classics 00B [2] Cordova Bay Falcons [4]
SSA-4 CAP-8 8:00 A Bellingham Bash [5] Cloverdale Fury 03 [4]
SSA-5 CAP-9 8:00 A Abbotsford Outlaws 03 [11] SSWR Thunder 04B [0]
FSA-5 CAP-5 10:15 A SSWR Thunder U19 [10] Lakehill Blazers [14]
FSA-6 CAP-6 10:15 A Langley Xtreme 00 [4] WA Tigers Fastpitch [7]
FSB-5 CAP-7 10:15 A Nanaimo Diamonds U19B [6] WA Havoc Fastpitch [12]
SSC-5 CAP-8 10:15 A CVI Rage [5] Surrey Storm 03B [10]
SSC-6 CAP-9 10:15 A Mission Mayhem [11] Fleetwood Force 03 [3]
FSD-7 CAP-5 12:30 P Vancouver Wildcats U19B [3] Richmond Islanders 01 [4]
FSC-8 CAP-6 12:30 P Cordova Bay Falcons [10] Freedom Fastpitch 18U [0]
FSC-9 CAP-7 12:30 P South Delta Invaders 01 [10] Cloverdale Fury 01 [3]
SSA-9 CAP-8 12:30 P Vancouver Wildcats 03B [5] Abbotsford Outlaws 03 [6]
FGEX-2 CAP-9 12:30 P Great Britain U18 [0] WR Renegades 02 [9]
FSA-8 CAP-5 2:45 P Lakehill Blazers [0] Richmond Islanders 02 [4]
FSB-7 CAP-6 2:45 P Abbotsford Outlaws 01B [9] Nanaimo Diamonds U19B [0]
FSD-9 CAP-7 2:45 P Kelowna Heat U19B [4] Fleetwood Force 00 [2]
SSB-7 CAP-8 2:45 P Cloverdale Fury 04 [3] SSWR Thunder 03B [6]
SSB-8 CAP-9 2:45 P Great Britain U16 [2] Eastside RoughRiders [7]

Sunday, July 7, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
SSA-10 CAP-5 8:00 A River City Hornets 04 [0] Abbotsford Outlaws 03 [13]
SSB-9 CAP-6 8:00 A SSWR Thunder 03B [4] Delta Invaders 03B [12]
SSA-11 CAP-7 8:00 A SSWR Thunder 04B [3] Cloverdale Fury 03 [8]
SSC-10 CAP-8 8:00 A Fleetwood Force 03 [1] Surrey Storm 03B [12]
SSD-9 CAP-9 8:00 A Surrey Storm 04B [4] Seattle Spice 16U [13]
FSC-11 CAP-5 10:30 A Richmond Islanders 00 [9] Cordova Bay Falcons [1]
FSD-12 CAP-6 10:30 A Richmond Islanders 01 [2] Kelowna Heat U19B [6]
FSA-9 CAP-7 10:30 A Richmond Islanders 02 [13] WA Tigers Fastpitch [1]
FSA-10 CAP-8 10:30 A SSWR Thunder U19 [1] Langley Xtreme 00 [7]
FSB-10 CAP-9 10:30 A Nanaimo Diamonds U19B [8] Surrey Storm 01B [1]
SSCON-1 CAP-5 1:00 P Fleetwood Force 03 [10] River City Hornets 04 [2]
SSPO-1 CAP-6 1:00 P Surrey Storm 03B [10] CVI Rage [0]
SSPO-3 CAP-7 1:00 P Cloverdale Fury 03 [2] Nanaimo Diamonds U16B [3]
SSCON-3 CAP-8 1:00 P SSWR Thunder 03B [8] Surrey Storm 04B [5]
SSCON-4 CAP-9 1:00 P Richmond Islanders 04B [1] Cloverdale Fury 04 [12]
SSCON-2 CAP-5 3:30 P Vancouver Wildcats 03B [9] Fleetwood Force 03 [4]
FSPO-5 CAP-6 3:30 P Ridge Meadows Rage U19B [1] Abbotsford Outlaws 01B [10]
FSPO-6 CAP-7 3:30 P Kelowna Heat U19B [6] Fleetwood Force 00 [2]
FSPO-7 CAP-8 3:30 P WA Havoc Fastpitch [9] South Delta Invaders 01 [0]
FSCON-1 CAP-9 3:30 P Richmond Islanders 01 [1] Cloverdale Fury 01 [8]
SSPO-5 CAP-5 6:00 P Eastside RoughRiders [11] Surrey Storm 03B [1]
SSPO-8 CAP-6 6:00 P Seattle Spice 16U [1] Bellingham Bash [5]
SSPO-6 CAP-7 6:00 P Delta Invaders 03B [5] Abbotsford Outlaws 03 [6]
SSPO-7 CAP-8 6:00 P Freedom Fastpitch [4] Nanaimo Diamonds U16B [0]

Monday, July 8, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
SSCON-6 CAP-5 8:00 A Vancouver Wildcats 03B [1] SSWR Thunder 03B [4]
SSCON-7 CAP-6 8:00 A Cloverdale Fury 04 [4] Mission Mayhem [0]
FSCON-7 CAP-7 8:00 A Cloverdale Fury 02 [7] Freedom Fastpitch 18U [4]
FSCON-5 CAP-8 8:00 A Surrey Storm 01B [11] Cloverdale Fury 01 [1]
FSCON-6 CAP-9 8:00 A Langley Xtreme 00 [16] SSWR Thunder U19 [11]
SGC-1 CAP-5 10:30 A Coquitlam Classics 04 [0] Surrey Storm 03 [7]
SGC-2 CAP-6 10:30 A Sundodgers 16U [5] KB Fastpitch [4]
SGA-1 CAP-7 10:30 A WR Renegades 03 [4] Fraser Valley Fusion 03 [2]
FGA-1 CAP-8 10:30 A Arizona Roadrunners [0] Silicon Valley Fusion [7]
FGA-2 CAP-9 10:30 A Surrey Storm 01 [0] Delta Heat 01 [4]
SGD-1 CAP-5 1:00 P Sundodgers 14U [3] Surrey Storm 04 [4]
SGD-2 CAP-6 1:00 P Delta Heat 03 [8] Ridge Meadows Pride 03 [0]
SGA-2 CAP-7 1:00 P SSWR Thunder 04 [4] Sherwood Park Storm 03 [0]
FGB-1 CAP-8 1:00 P Fraser Valley Fusion 02 [1] Sundodgers 18U [0]
FGB-2 CAP-9 1:00 P WR Renegades 02 [10] Sherwood Park U19 Storm [0]
SGC-3 CAP-5 3:30 P Delta Heat 04 [2] Sundodgers 16U [9]
SGC-4 CAP-6 3:30 P KB Fastpitch [2] Coquitlam Classics 04 [3]
SGD-3 CAP-7 3:30 P Chinese Taipei U16 [8] Lloydminster Liners U16A [0]
FGA-3 CAP-8 3:30 P Surrey Storm 01 [3] Silicon Valley Fusion [4]
FGA-4 CAP-9 3:30 P ScrapYard Internationals Leach [16] Arizona Roadrunners [0]

Tuesday, July 9, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
SGC-5 CAP-5 8:00 A Surrey Storm 03 [8] Calgary Kaizen U16 [5]
SGD-4 CAP-6 8:00 A Surrey Storm 04 [9] WA Vipers [5]
SGD-5 CAp-7 8:00 A Lloydminster Liners U16A [0] Delta Heat 03 [11]
FGB-4 CAP-8 8:00 A Sherwood Park U19 Storm [1] Fraser Valley Fusion 02 [9]
FGB-5 CAP-9 8:00 A ScrapYard Internationals Neely [9] WR Renegades 02 [1]
SGB-3 CAP-5 10:30 A GTS Idaho [4] Red Deer Rage [2]
SGB-4 CAP-6 10:30 A Fraser Valley Fusion 04 [6] St. Albert Angels [4]
SGB-5 CAP-7 10:30 A TriCity Titans 04 [0] WR Renegades 04 [2]
FGA-6 CAP-8 10:30 A Silicon Valley Fusion [5] Saskatoon AA U19 Selects [4]
FGA-7 CAP-9 10:30 A Calgary Kaizen U19 [9] Arizona Roadrunners [2]
SGD-7 CAP-5 1:00 P Chinese Taipei U16 [11] Surrey Storm 04 [0]
SGD-8 CAP-6 1:00 P Delta Heat 03 [11] WA Vipers [4]
SGD-9 CAP-7 1:00 P Lloydminster Liners U16A [1] Ridge Meadows Pride 03 [5]
FGB-8 CAP-8 1:00 P Lloydminster Liners U19 [1] Sundodgers 18U [8]
FGB-9 CAP-9 1:00 P ScrapYard Internationals Neely [8] Sherwood Park U19 Storm [1]
SGB-7 CAP-5 3:30 P TriCity Titans 04 [9] St. Albert Angels [1]
SGA-7 CAP-6 3:30 P Fraser Valley Fusion 03 [0] Prairie Thunder [3]
SGA-8 CAP-7 3:30 P Blue Thunder 16U [1] SSWR Thunder 04 [2]
FGC-4 CAP-8 3:30 P Great Britain U18 [2] WA Acers 18U Gold [4]
FGC-5 CAP-9 3:30 P San Diego Renegades [6] TriCity Titans 02 [2]

Wednesday, July 10, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
SGA-9 CAP-5 8:00 A WR Renegades 03 [1] Prairie Thunder [3]
SGC-10 CAP-6 8:00 A Calgary Kaizen U16 [5] KB Fastpitch [9]
SGC-11 CAP-7 8:00 A Coquitlam Classics 04 [6] Delta Heat 04 [3]
FGA-10 CAP-8 8:00 A Arizona Roadrunners [6] Saskatoon AA U19 Selects [3]
SGD-12 CAP-5 10:00 A Ridge Meadows Pride 03 [0] Chinese Taipei U16 [12]
SGD-13 CAP-6 10:00 A WA Vipers [5] Sundodgers 14U [6]
SGB-9 CAP-7 10:00 A WR Renegades 04 [3] Fraser Valley Fusion 04 [4]
FGB-11 CAP-8 10:00 A ScrapYard Internationals Neely [10] Aloha Breeze [0]
FGC-9 CAP-9 10:00 A Saskatoon Import Auto Selects [4] TriCity Titans 02 [15]
SGA-12 CAP-6 12:30 P Prairie Thunder [7] SSWR Thunder 04 [0]
SGC-13 CAP-7 12:30 P Calgary Kaizen U16 [2] Victoria Devils 03 [4]
FGC-10 CAP-8 12:30 P WA Acers 18U Gold [1] GA Power Demarini Gold Tunon [0]
FGB-12 CAP-9 12:30 P Lloydminster Liners U19 [1] Fraser Valley Fusion 02 [4]

Thursday, July 11, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
SGB-12 CAP-5 8:00 A WR Renegades 04 [8] GTS Idaho [3]
SGD-15 CAP-6 8:00 A Sundodgers 14U [0] Delta Heat 03 [1]
FGC-11 CAP-7 8:00 A TriCity Titans 02 [7] WA Acers 18U Gold [4]
FGB-15 CAP-8 8:00 A Aloha Breeze [9] Sherwood Park U19 Storm [6]
FGB-16 CAP-9 8:00 A Sundodgers 18U [3] ScrapYard Internationals Neely [2]
SGD-17 CAP-5 10:30 A WA Vipers [0] Chinese Taipei U16 [10]
SGB-13 CAP-6 10:30 A Fraser Valley Fusion 04 [9] Red Deer Rage [0]
SGA-13 CAP-7 10:30 A Prairie Thunder [4] Sherwood Park Storm 03 [2]
FGA-18 CAP-8 10:30 A Calgary Kaizen U19 [0] ScrapYard Internationals Leach [9]
FGB-17 CAP-9 10:30 A WR Renegades 02 [1] Lloydminster Liners U19 [0]
SGC-17 CAP-5 1:00 P Sundodgers 16U [6] Calgary Kaizen U16 [10]
SGC-18 CAP-6 1:00 P Victoria Devils 03 [7] Coquitlam Classics 04 [6]
SGC-19 CAP-7 1:00 P KB Fastpitch [4] Surrey Storm 03 [8]
FGC-13 CAP-8 1:00 P WA Acers 18U Gold [1] San Diego Renegades [4]
FGC-14 CAP-9 1:00 P Great Britain U18 [6] Saskatoon Import Auto Selects [1]
SGD-18 CAP-5 3:30 P WA Vipers [2] Ridge Meadows Pride 03 [3]
SGD-19 CAP-6 3:30 P Sundodgers 14U [8] Lloydminster Liners U16A [2]
SGD-20 CAP-7 3:30 P Delta Heat 03 [5] Chinese Taipei U16 [6]
FGB-20 CAP-8 3:30 P Sundodgers 18U [5] WR Renegades 02 [6]
FGA-19 CAP-9 3:30 P Surrey Storm 01 [9] Arizona Roadrunners [3]

Friday, July 12, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGPO-1 CAP-5 8:00 A Delta Heat 01 [5] Silicon Valley Fusion [1]
FGPO-2 CAP-6 8:00 A San Diego Renegades [3] Surrey Storm 01 [4]
FGPO-3 CAP-7 8:00 A Sundodgers 18U [3] WA Acers 18U Gold [5]
SGPO-2 CAP-8 8:00 A Surrey Storm 03 [5] Fraser Valley Fusion 03 [2]
SGPO-3 CAP-9 8:00 A Prairie Thunder [7] Coquitlam Classics 04 [2]
SGPO-7 CAP-5 10:30 A Fraser Valley Fusion 04 [1] Blue Thunder 16U [2]
SGPO-8 CAP-6 10:30 A Victoria Devils 03 [7] Ridge Meadows Pride 03 [0]
SGPO-4 CAP-7 10:30 A TriCity Titans 04 [7] Calgary Kaizen U16 [0]
SGPO-1 CAP-8 10:30 A Chinese Taipei U16 [9] GTS Idaho [1]
SGPO-5 CAP-9 10:30 A Delta Heat 03 [8] Sundodgers 14U [0]
FGPO-7 CAP-5 1:00 P WR Renegades 02 [0] WA Acers 18U Gold [3]
SGPO-12 CAP-6 1:00 P Fraser Valley Fusion 04 [3] Ridge Meadows Pride 03 [4]
SGPO-10 CAP-7 1:00 P Coquitlam Classics 04 [4] Calgary Kaizen U16 [5]
SGPO-9 CAP-8 1:00 P GTS Idaho [3] Fraser Valley Fusion 03 [2]
SGPO-11 CAP-9 1:00 P Sundodgers 14U [1] WR Renegades 03 [3]
FGCON-3 CAP-5 3:30 P Great Britain U18 [5] Arizona Roadrunners [0]
FGCON-4 CAP-6 3:30 P Saskatoon AA U19 Selects [1] Saskatoon Import Auto Selects [3]
SGCON-6 CAP-7 3:30 P SSWR Thunder 04 [11] WA Vipers [1]
SGCON-3 CAP-8 3:30 P Sundodgers 16U [10] Lloydminster Liners U16A [0]
SGCON-4 CAP-9 3:30 P KB Fastpitch [4] Red Deer Rage [3]
FGPO-11 CAP-5 6:00 P Silicon Valley Fusion [7] TriCity Titans 02 [5]
FGPO-9 CAP-6 6:00 P Sundodgers 18U [5] Surrey Storm 01 [1]
SGCON-5 CAP-7 6:00 P Surrey Storm 04 [9] St. Albert Angels [2]
SGPO-18 CAP-9 6:00 P Delta Heat 03 [9] Calgary Kaizen U16 [2]

Saturday, July 13, 2019

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
SGPO-21 CAP-6 10:30 A Chinese Taipei U16 [8] Prairie Thunder [1]
SGPO-23 CAP-7 10:30 A Victoria Devils 03 [1] Delta Heat 03 [2]
SGPO-22 CAP-8 10:30 A WR Renegades 04 [4] Blue Thunder 16U [3]
SGPO-24 CAP-9 10:30 A WR Renegades 03 [0] Surrey Storm 03 [1]
SGCON-7 CAP-7 1:00 P Sundodgers 16U [6] KB Fastpitch [5]
SGEXTRA-1 CAP-8 1:00 P Sherwood Park Storm 03 [3] Delta Heat 04 [11]
SGCON-8 CAP-9 1:00 P Surrey Storm 04 [3] SSWR Thunder 04 [7]
SGPO-25 CAP-7 3:30 P Blue Thunder 16U [2] Delta Heat 03 [5]
SGPO-26 CAP-9 3:30 P Prairie Thunder [9] Surrey Storm 03 [2]

** schedules subject to change without notice [version: 178]