Language: EN | EN | FR

Please note that all game schedules are subject to change without notice. In the event of possible game delays, please look for updates on our schedule pages, or contact your tournament Games Supervisor.


Get PDF/Print Format Park: SBC Park: CAP Park: SS Show ALL Games

** Click on Team Name to Show only that Teams Schedule

Tournament/Division: Futures Gold

GameParks: SBC - Softball City, CAP - Cloverdale Athletic Park, SP - Sunnyside Park


Saturday, July 14, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGEX-1 SBC-1 10:30 A New Zealand Junior White Sox [0] Delta Heat 01 [4]

Sunday, July 15, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGEX-2 SBC-1 10:30 A New Zealand Junior White Sox [1] Chinese Taipei U19 [8]

Monday, July 16, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGC-1 CAP-9 10:30 A Fraser Valley Fusion 01 [10] Saskatoon Selects White Sox [0]
FGB-1 CAP-6 1:00 P Calgary Adrenaline 01 [1] Rivercity Hornets 01 [8]
FGC-2 CAP-9 1:00 P Victoria Devils 00 [6] Aloha Breeze [3]
FGA-1 SBC-1 1:00 P Delta Heat 01 [3] Calgary Adrenaline 00 [6]
FGA-2 SBC-2 1:00 P Las Vegas Blast [3] New Zealand Junior White Sox [10]
FGD-1 CAP-5 3:30 P White Rock Renegades 00 [2] Saskatoon Selects U18 Co-op [4]
FGD-2 CAP-6 3:30 P Surrey Storm 01 [12] Lloydminster Liners U18 [5]
FGB-2 SBC-1 8:30 P White Rock Renegades 99 [3] Richmond Islanders 00 [2]
FGB-3 SBC-2 8:30 P Calgary Adrenaline 01 [0] Chinese Taipei U19 [13]

Tuesday, July 17, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGA-3 CAP-7 8:00 A Prince Albert Aces [1] Prairie Thunder [7]
FGC-3 CAP-5 10:30 A Fraser Valley Fusion 01 [11] Calgary Kaizen U19 [0]
FGD-4 CAP-6 10:30 A Surrey Storm 01 [2] San Diego Renegades [5]
FGB-4 CAP-7 10:30 A White Rock Renegades 99 [11] Calgary Adrenaline 01 [0]
FGD-3 SBC-3 10:30 A Lloydminster Liners U18 [12] White Rock Renegades 00 [8]
FGC-4 CAP-5 1:00 P Saskatoon Selects White Sox [1] Victoria Devils 00 [16]
FGA-4 CAP-6 1:00 P New Zealand Junior White Sox [1] Delta Heat 01 [4]
FGB-6 CAP-7 1:00 P Chinese Taipei U19 [8] Richmond Islanders 00 [0]
FGB-5 SBC-3 1:00 P Rivercity Hornets 01 [2] Bellingham Bash [6]
FGA-6 CAP-5 3:30 P Calgary Adrenaline 00 [6] Prairie Thunder [5]
FGD-5 SBC-2 3:30 P San Diego Renegades [3] Saskatoon Selects U18 Co-op [2]
FGA-5 SBC-3 3:30 P Prince Albert Aces [0] Las Vegas Blast [4]
FGB-7 SBC-3 6:00 P White Rock Renegades 99 [10] Bellingham Bash [0]
FGD-6 SBC-2 8:30 P Saskatoon Selects U18 Co-op [4] Surrey Storm 01 [9]
FGC-5 SBC-3 8:30 P Aloha Breeze [4] Fraser Valley Fusion 01 [3]

Wednesday, July 18, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGB-8 CAP-5 8:00 A Rivercity Hornets 01 [2] Richmond Islanders 00 [12]
FGB-9 CAP-6 8:00 A Bellingham Bash [13] Calgary Adrenaline 01 [1]
FGB-10 CAP-7 8:00 A Chinese Taipei U19 [7] White Rock Renegades 99 [1]
FGC-7 CAP-5 10:00 A Aloha Breeze [7] Saskatoon Selects White Sox [8]
FGA-7 CAP-6 10:00 A New Zealand Junior White Sox [8] Prince Albert Aces [1]
FGD-7 CAP-7 10:00 A San Diego Renegades [1] Lloydminster Liners U18 [8]
FGC-6 SBC-3 10:00 A Victoria Devils 00 [9] Calgary Kaizen U19 [0]
FGB-12 CAP-6 12:30 P Richmond Islanders 00 [8] Bellingham Bash [1]
FGA-9 CAP-7 12:30 P Delta Heat 01 [14] Prairie Thunder [4]
FGA-8 SBC-2 12:30 P Calgary Adrenaline 00 [4] Las Vegas Blast [14]
FGB-11 SBC-3 12:30 P Chinese Taipei U19 [15] Rivercity Hornets 01 [0]
FGD-8 SBC-3 7:00 P White Rock Renegades 00 [4] Surrey Storm 01 [3]
FGA-10 SBC-2 9:00 P Prairie Thunder [2] Las Vegas Blast [1]

Thursday, July 19, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGD-9 CAP-5 8:00 A Lloydminster Liners U18 [10] Saskatoon Selects U18 Co-op [2]
FGA-11 CAP-6 8:00 A New Zealand Junior White Sox [4] Calgary Adrenaline 00 [1]
FGC-8 CAP-5 10:30 A Fraser Valley Fusion 01 [4] Victoria Devils 00 [6]
FGB-13 CAP-6 10:30 A Bellingham Bash [0] Chinese Taipei U19 [6]
FGA-13 CAP-6 1:00 P Prince Albert Aces [2] Calgary Adrenaline 00 [3]
FGA-12 CAP-9 1:00 P Delta Heat 01 [3] Las Vegas Blast [2]
FGB-14 SBC-1 1:00 P Rivercity Hornets 01 [3] White Rock Renegades 99 [10]
FGD-10 SBC-2 1:00 P San Diego Renegades [9] White Rock Renegades 00 [1]
FGC-9 SBC-3 1:00 P Calgary Kaizen U19 [2] Aloha Breeze [5]
FGB-15 CAP-9 3:30 P Richmond Islanders 00 [5] Calgary Adrenaline 01 [0]
FGA-14 SBC-2 6:00 P Prairie Thunder [8] New Zealand Junior White Sox [7]
FGC-10 SBC-3 6:00 P Saskatoon Selects White Sox [7] Calgary Kaizen U19 [6]
FGA-15 SBC-3 8:30 P Prince Albert Aces [4] Delta Heat 01 [6]

Friday, July 20, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGPO-2 CAP-5 8:00 A Lloydminster U16 A Liners Aloha Breeze
FGPO-4 CAP-6 10:30 A Richmond Islanders 00 Fraser Valley Fusion 01
FGPO-3 CAP-9 10:30 A San Diego Renegades Surrey Storm 01
FGCON-2 SBC-2 10:30 A Rivercity Hornets 01 Calgary Adrenaline 01
FGPO-1 SBC-4 10:30 A New Zealand Junior White Sox Calgary Adrenaline 00
FGPO-6 CAP-6 1:00 P Delta Heat 01 WINNER FGPO-2
FGPO-5 SBC-1 3:30 P Chinese Taipei U19 WINNER FGPO-1
FGPO-7 SBC-2 3:30 P White Rock Renegades 99 WINNER FGPO-3
FGPO-8 SBC-3 3:30 P Victoria Devils 00 WINNER FGPO-4
FGPO-11 SBC-3 6:00 P LOSER FGPO-3 LOSER FGPO-6
FGPO-9 SBC-2 8:30 P LOSER FGPO-1 LOSER FGPO-8
FGPO-10 SBC-3 8:30 P LOSER FGPO-2 LOSER FGPO-7
FGPO-12 SBC-4 8:30 P LOSER FGPO-4 LOSER FGPO-5

Saturday, July 21, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGPO-16 CAP-6 10:30 A WINNER FGPO-11 WINNER FGPO-12
FGCON-6 CAP-8 10:30 A Saskatoon Selects White Sox WINNER FGCON-2
FGPO-15 CAP-9 10:30 A WINNER FGPO-9 WINNER FGPO-10
FGCON-5 CAP-6 1:00 P Las Vegas Blast White Rock Renegades 00
FGCON-3 CAP-8 1:00 P Prairie Thunder WINNER FGCON-1
FGCON-4 CAP-9 1:00 P Bellingham Bash Saskatoon Selects U18 Co-op
FGPO-13 SBC-1 1:00 P WINNER FGPO-5 WINNER FGPO-6
FGPO-14 SBC-2 1:00 P WINNER FGPO-7 WINNER FGPO-8
FGCONXG2 CAP-5 3:30 P TBA TBA
FGCONXG1 CAP-6 3:30 P TBA TBA
FGPO-17 CAP-8 3:30 P LOSER FGPO-14 WINNER FGPO-15
FGPO-18 CAP-9 3:30 P LOSER FGPO-13 WINNER FGPO-16
FGCON-7 SBC-2 6:00 P WINNER FGCON-3 WINNER FGCON-4
FGCON-8 SBC-3 6:00 P WINNER FGCON-5 WINNER FGCON-6
FGPO-19 SBC-2 8:30 P WINNER FGPO-13 WINNER FGPO-14
FGPO-20 SBC-3 8:30 P WINNER FGPO-17 WINNER FGPO-18

Sunday, July 22, 2018

Game Park-Dia Time TeamA TeamB
FGPO-21 SBC-1 10:30 A LOSER FGPO-19 WINNER FGPO-20
FGCONXG3 SBC-3 10:30 A TBA TBA
FGCON-9 SBC-3 1:00 P WINNER FGCON-7 WINNER FGCON-8
FGCONXG4 SBC-4 1:00 P TBA TBA
FGPO-22 SBC-1 3:30 P WINNER FGPO-19 WINNER FGPO-21

** schedules subject to change without notice [version: 134]